Dzień Otwarty w Joga Centrum Bronowice 24 października

Zapraszamy Cię na nasz pierwszy tej jesieni Dzień Otwarty, który odbędzie się już 24 października w Joga Centrum Bronowice – ul. Armii Krajowej 16.
W czasie Dnia Otwartego możesz spróbować pobudzającej Vinyasa jogi (Poranna Vinyasa), Jogi dla kręgosłupa, która jest idealna dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, Vinyasa Flow oraz sobotni relaks z Hatha Jogą, który będzie idealnym rozluźnieniem na zakończenie długiego tygodnia, Power Vinyasa oraz Yin Yoga.
Na wszystkie zajęcia prowadzimy zapisy! Jeśli coś Ci wypadnie i nie będziesz w stanie wziąć udziału w Dniu Otwartym, to koniecznie daj nam od razu znać, zwolnimy miejsce aby ktoś inny mógł skorzystać ze wspólnej praktyki. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc możesz zapisać się na maksymalnie 2 zajęcia.
UWAGA!
Wszystkie zajęcia są darmowe i w tym dniu nie akceptujemy kart MultiSport, karnetów ani kart OK System. Ten dzień jest dla nas wyjątkowy, więc w ramach zajęć będziemy zbierać wolne datki.
Na koniec dnia poinformujemy jaką kwotę udało nam się wspólnie zebrać.
Kiedy: 24 października
Gdzie: Joga Centrum Bronowice, ul. Armii Krajowej 16 – Newton
Prowadzi: Denis Kolokol, Monika Czuba, Monika Wypych, Anna Cyzon
Zapisy: bronowice@jogacentrum.org i kontakt@jogacentrum.org
Harmonogram:
9:00 – 10:15 – Poranna Vinyasa – Denis Kolokol
11:00 – 12:15 – Power Vinyasa – Anna Cyzon
16:00 – 17:15 – Joga dla kręgosłupa – Monika Czuba
18:00 – 19:15 – Sobotni relaks z Hatha jogą – Monika Wypych
20:00 – 21:15 – Yin Yoga
Opisy zajęć:
9:00 – 10:15 – Poranna Joga – Denis Kolokol
Słowo „Vinyasa” pochodzi od słowa „nyasa” („układać”, „kształtować”) z prefiksem „vi-” („w szczególny sposób”). W Hatha Jodze, Vinyasa znaczy serie pozycji, skoordynowanych przez oddech – tak samo jak za pomocą rytmu zestaw nut łączy się w melodie. Poranna Vinyasa, to sekwencje ćwiczeń przeznaczone dla optymalnego rozpoczęcia dnia. W większości przypadków to są podstawowe asany, ułożone w łatwe do zapamiętania sekwencje, które w wykonaniu charakteryzują się wyższą intensywnością. Surya Namaskara („powitanie Słońca”) jest przykładem porannej Vinyasy, ale nie jedyną ilustracją takiego podejścia do porannego treningu. Poranna praktyka w takiej formie daje odczucie mocy (tzw „power”), a jednocześnie lekkości i świeżości, jak po lodowatym prysznicu w upalny dzień.
11:00 – 12:15 – Power Vinyasa – Anna Cyzon
16:00 – 17:15 – Joga dla kręgosłupa- Monika Czuba
Praktyka na tych zajęciach jest delikatna, przygotowana tak aby ulżyć w najczęściej spotykanych bólach, oraz aby wzmocnić i uelastycznić cały kręgosłup. Asany – pozycje jogi wykonywane w ramach zajęć będą sprzyjać prawidłowemu ustawieniu elementów szkieletu, oraz rozluźnieniu chronicznie napiętych mięśni, a w szczególności w okolicy lędźwiowej i krzyżowej. Nie zabraknie również pozycji które uruchamiają pozostałe części ciała, tak aby po zajęciach poczuć rozluźnienie i doenergetyzowanie w całym ciele.
18:00 – 19:15 – Sobotni relaks z Hatha jogą – Monika Wypych
Zajęcia dla wszystkich, którzy potrzebują łagodnej praktyki, wyciszenia czy głębszego relaksu. Idealne na koniec tygodnia. Na zajęciach będziemy podpierać ciało różnymi pomocami, tak by mogło się zupełnie odprężyć i zregenerować. Za pomocą różnych wariantów asan będziemy się miękko otwierać i relaksować.
Relaks korzystnie wpływa na twoje samopoczucie, organy wewnętrzne, wzmacnia system immunologiczny, zmniejsza napięcie ciała i zmęczenie.
20:00 – 21:15 – Yin Yoga
Pozbądź się stresu i złap równowagę w trakcie spokojnej praktyki przy dźwiękach muzyki i zapachu kadzidła. Yin joga wycisza, wprowadza równowagę do ciała i umysłu. Poprawia elastyczność i zwiększa zakres ruchu w stawach. Pozwala nam ćwiczyć głębsze tkanki naszych więzadeł, ścięgien, stawów oraz głębszych sieci powięzi. Ciało uwalnia się od napięć, które mogły kumulować się przez lata. Te zajęcia to również trening uważności, znany jako mindfulness. Zalety: redukuje stres, ułatwia zasypianie, poprawia koncentrację, czyni nas szczęśliwszymi.
Pamiętaj!
Na wszystkie zajęcia prowadzimy zapisy. Wybierz zajęcia w których chcesz wziąć udział i napisz do nas na adres: bronowice@jogacentrum.org lub kontakt@jogacentrum.org.
Zapraszamy do wspólnej praktyki!
Namaste

Post Your Thoughts

Join event

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.