Poranna Yin Joga

Każdy kto boryka się z napięciami lub sztywnością w ciele skorzysta z pracowaniem nad powięzią poprzez Yin jogę. Kiedy nasza powięź jest zdrowa, pozwala nam na odpowiednią postawę, kontroluje pozycję ciała i pozwala na skoordynowane ruchy. Wspaniałym sposobem na pomaganie napiętej, podrażnionej powięzi jest Yin joga. W przeciwieństwie do bardziej dynamicznych typów jogi, w Yin jodze, trwamy w pozycjach 3 – 5 minut. Ten dłuższy czas pozwala na współpracę z tkankami głębokimi, które naturalnie są o wiele mniej elastyczne niż tkanki mięśniowe. Yin joga jest bardzo spokojną, pasywną praktyką. Uważność, którą charakteryzuje się ta praktyka, naturalnie pomaga w regulacji systemu nerwowego. Praktyka Yin jogi z rana pozwala na jeszcze głębsze korzyści, ponieważ nasze mięśnie są kompletnie nierozgrzane. Dzięki temu praktyka będzie efektywniejsza.

Kiedy możesz potrzebować jogi?

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Dobrze znane przysłowie mówi – w zdrowym ciele, zdrowy duch. W naszych pełnych pędu i energii czasach zapominamy, jak ważne jest dbanie o siebie. Godziny spędzane przed komputerem, stresujące spotkania, terminy do dotrzymania – to wszystko razem buzuje, kotłuje się i ugniata nasz wewnętrzny świat jak kulkę z papieru.

Budowanie mocnych relacji

Joga jest odpowiedzią na wiele niezadanych pytań. Rozciąga, wzmacnia, wycisza – zarówno ciało, jak i umysł. Ponadto wspólny czas spędzony na macie buduje prawdziwe, mocne relacje. Więzi powstałe podczas ćwiczeń i medytacji wzmacniają i wzbogacają każdą grupę.

Nauczyciele

pl_PLPL