Czym Hatha bogata

Hatha joga jest połączeniem asan, pracy z oddechem i koncentracji. W aspekcie fizycznym skupia się na statycznych pozycjach (bez dynamicznych przejść), a oddech i relaksacja prowadzą do uspokojenia gonitwy myśli i emocji, wyciszenia, skupienia na informacjach płynących z ciała. Celem praktyki jest uzyskanie harmonii ciała, emocji i umysłu. Ciało sztywne i napięte rozciągamy i rozluźniamy, ciało zbyt rozluźnione i słabe – wzmacniamy. Koncentrujemy się jednak na prawidłowym wykonywaniu asan i oddechu, a nie tempie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jogą, wracasz do niej po przerwie albo kontuzji, jeśli szukasz zrównoważonej praktyki lub zależy Ci na technice, by potem pewnie i poprawnie wchodzić w asany w dynamicznych stylach jogi – hatha joga będzie dobrym wyborem.

Kiedy możesz potrzebować jogi?

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Dobrze znane przysłowie mówi – w zdrowym ciele, zdrowy duch. W naszych pełnych pędu i energii czasach zapominamy, jak ważne jest dbanie o siebie. Godziny spędzane przed komputerem, stresujące spotkania, terminy do dotrzymania – to wszystko razem buzuje, kotłuje się i ugniata nasz wewnętrzny świat jak kulkę z papieru.

Budowanie mocnych relacji

Joga jest odpowiedzią na wiele niezadanych pytań. Rozciąga, wzmacnia, wycisza – zarówno ciało, jak i umysł. Ponadto wspólny czas spędzony na macie buduje prawdziwe, mocne relacje. Więzi powstałe podczas ćwiczeń i medytacji wzmacniają i wzbogacają każdą grupę.

pl_PLPL