21.03 Wielki Dzień Otwarty- świętuj z nami pierwszy dzień wiosny

Zapraszamy na pierwszy w tym roku Dzień Otwarty w Joga Centrum przy ul. Biskupiej 18.

Dzień otwarty odbędzie się 21 marca od godziny 9:00 do 21:00, wszystkie zajęcia będą w 100% darmowe lecz na naszej recepcji pojawi się pudełko na wolne datki, które przeznaczymy na szczytny cel. Jeśli znasz miejsce, które potrzebuje wsparcia, to koniecznie daj nam znać – chcemy wspólnie wybrać cel naszej zbiórki.

Na WSZYSTKIE zajęcia prowadzimy ZAPISY.

Zapisywać możesz się przez nasz grafik na stronie (wystarczy zmienić zakres dat na tydzień od 16 do 22 marca), mailowo (kontakt@jogacentrum.org), telefonicznie (536 909 707) lub poprzez wiadomość na naszym FB (www.facebook.com/jogacentrum.org).

Pamiętaj jednak że ilość miejsc jest ograniczona, więc jeśli wiesz że Cię nie będzie, to odwołaj swoją rezerwację z wyprzedzeniem, żeby miejsce na sali nie zostało puste i każdy mógł skorzystać z zajęć.

W związku z tym, że chcemy aby każdy miał okazję nas poznać, to wybierz max. 2 zajęcia na które chcesz się zapisać. SWAP – 12:30 – 16:15

Poza zajęciami na które prowadzimy zapisy odbędzie się u nas SWAP – czyli wielka wymiana wszystkiego – od książek, przez ciuchy, kwiaty, dodatki i wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy. 

Jeśli masz rzeczy z których nie korzystasz, książki które przeczytałeś i ciuchy, których od dawna nie nosisz? Nie chcesz ich wyrzucać, a zależy Ci na przedłużeniu ich życia? Wolisz recyklingować niż wyrzucać? To nasza wielka wymiana, będzie dla Ciebie doskonałym miejscem. 

Pamiętaj jednak aby wymieniać się rzeczami nie zniszczonymi, czystymi, takimi którym można przedłużyć lub nadać nowe życie. Stawiamy na wymianę bezgotówkową, a jednocześnie mamy na uwadze, że może to nie być wymiana jeden do jeden. Jeśli chcesz zarezerwować dla siebie przestrzeń na rozłożenie swoich rzeczy, to napisz do nas na adres: angelika@jogacentrum.org z informacją co chcesz wystawić i ile potrzebujesz przestrzeni.

Dodatkowo od 13:40 do 16:15 każdy będzie mógł nadać swojej koszulce drugie życie. Masz ochotę odświeżyć swoją koszulkę drukując na niej (sitodruk) logo lub hasło? Bądź wtedy z nami!

Od 12-14 (co 20 minut), odbędzie się pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha. Pokazy te będą prowadzone przez Basię Koronę. 

Harmonogram:

9:00-10:15 – Hatha Joga – Ilona Łyżwa PL
10:00-11:15 – Vinyasa dynamiczna – Iza Aktypi PL
10:15-11:30 – Dynamiczna vinyasa joga PL – Iwona Krzyżanowska
11:15-12:30 –  Yin Yoga – Magda Skwarek PL
11:30-12:45 – Hatha Joga dla zdrowia, równowagi i twórczości PL – Denis Kolokol
12:00 -12:20 – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
12:20- 12:40  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
12:30 – 16:15 – SWAP – wielka wymiana wszystkiego
12:40- 13:00  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:00- 13:20 – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:20 – 13:40  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:40 – 14:00  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:45-16:00 – Koszulki – recykling
16:00-17:30 – Kundalini Flow PL –  Magda Grab
16:15-17:45 – Yoga – Занятие по хатха йоге – RU -Maria Mykytiuk
17:30-19:00 – The Flow in English/ all levels’ ENG- Monika Broz
17:45-19:15  – Hatha Yoga z elementami automasażu PL – Izabela Kornijasz
19:00-20:30 – Tarot – pytania i odpowiedzi PL – Justyna Świacka
19:15-20:45 – Unnata Aerial Yoga. Yoga and relaxing in a hammock ENG – Alina Okhotnikova

9:00-10:15 Hatha Joga – Ilona Łyżwa PL

Metoda Iyengara jest jedną z charakterystycznych odmian jogi, jednocześnie jedną z najbardziej znanych, cenionych i ustematyzowanych pod względem metodologii nauczania. Storzona przez B.K.S Iyengara, ucznia Krishnamacharyi, pod którego okiem rozwijał się i asystował podczas zajęć. Wypracował on niebywale dbałą i unikalną metodę charakteryzującą się precyzją, dbałością o szczegóły i metodycznością. Uważał, że tak precyzyjną praktyką możemy pozbyć się starych nawyków także w sferze mentalnej. Wprowadzając nowe, mocne bodzce jesteśmy w stanie rozpuścić stare przyzwyczajenia i schematy. Charakterystyczne dla metody jest zaczęcie nauczania poprzez pozycje stojące, które uczą stabilności i ugruntowania , następnie wprowadza się siady, skłony do przodu, skręty, pozycje odwrócone, wygięcia do tyłu, pozycje brzuszne. Po opanowaniu asan uczniowie są gotowi do rozpoczęcia nauki pranajamy, która jest pracą z oddechem. To właśnie w asanach i prnajamie według Iyengara zawiera się cały ośmiostopniowy system jogi Patandżalego. To poprzez praktykowanie asan, pranajmy jesteśmy w stanie zjednoczyć ciało, umysł i oddech przez co powściągamy zmysły i oczyszczamy świadomość. Drugą znamienna cechą metody Iyengara jest także terapeutyczne zastosowanie jogi, indywidualne podejście do każdego ucznia i jego problemów zdrowotnych. Opracował on w tym celu pomoce, które służą pacjentom i uczniom w poprawnym wykonywaniu asan, są to koce, klocki, paski oraz wiele innych pomocy.

O prowadzącej: Była nauczycielka, przedsiębiorczyni oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 5 lat. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca światło na niedostępne zakamarki w ciele, gdzie ta uważność i światło nie dociera. Wierzy, że kiedy to światło rozbłyśnie, nie da się go już zgasić 🙂 Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem tu i teraz.

10:00-11:15 Vinyasa dynamiczna – Iza Aktypi PL

Vinyasa joga dynamiczna jest zbudowana z energetyzującej sekwencji asan, która ma na celu pobudzić całe ciało i pozwolić na przepływ energii. Najważniejszym elementem jest świadomy oddech który kieruje ruch przejścia pomiędzy asanami – stają są płynne i pełne gracji.

O prowadzącej: Joginka, artystka, która studiuje na krakowskiej ASP konserwacje dzieła sztuki. Skryta, skromna i bardzo wrażliwa dziewczyna, która przy bliższym poznaniu pokazuje swoje prawdziwe piękno i przebojowość. Uwielbia tworzyć sztukę, fotografować oraz szyć! Izabela, z pochodzenia pół-polka, pół-greczynka, podróżująca między Grecją a Polską. Zakochała się w joga Vinyasa, pod błękitnym niebem i rażącymi promieniami słońca w odległych dla nas Atenach. Swoją praktykę i naukę kontynuuje już 8 lat,  Dynamiczna praktyka jogi Vinyasa cały czas ją fascynuje i zachwyca wspaniałymi efektami – zarówno dla ciała jak i dla ducha oraz pomaga w rozwijaniu pasji artystycznej. Jej sposób uczenia innych, jest przesycony słońcem, ciepłem oraz szczerym uśmiechem! 

10:15-11:30 Iwona Krzyżanowska – dynamiczna vinyasa joga PL

Dynamiczna joga, która pozwoli rozgrzać ciało i uwolnić się od napięcia.

W praktyce skoncentrujemy się na synchronizacji ruchu z oddechem i świadomej pracy z ciałem. Aktywna i energiczna sekwencja zwiększa elastyczności i siłę, dzięki czemu wzmocnisz się i poczujesz równowagę między ciałem, oddechem i umysłem.

O prowadzącej: Na macie stanęłam po raz pierwszy kilkanaście lat temu, szukając harmonii i równowagi. W miarę upływu lat pojawiła się chęć pogłębienia praktyki i podzielenia się z innymi tym, co czuję, kiedy ćwiczę jogę.

Jestem absolwentką kursu nauczycielskiego Jogi Akademickiej, regularnie uczestniczę w warsztatach u licznych nauczycieli m.in. u Agnieszki i Macieja Wielobobów. Kształcę się również nieustannie poprzez codzienną praktykę.

Od blisko 5 lat uczę dynamicznej vinyasa jogi. Podczas praktyki zwracam szczególną uwagę na synchronizację ruchu z oddechem, na pogłębianie pracy w asanach przy jednoczesnym wsłuchiwaniu się w swoje potrzeby.

11:15-12:30 Magda Skwarek PL

O prowadzącej: Mam na imię Magda, swoją praktykę jogi zaczęłam przeszło dziesięć lat temu, a od 3 lat jestem jej nauczycielem. Na pytanie „jak znalazłam jogę?” odpowiadam: „Joga znalazła mnie, ja miałam tylko otwarte serce i wciąż je dla niej otwieram”. Moje podejście do nauczania jest kompleksowe, zindywidualizowane, mające na celu obudzenie naszego połączenia z ciałem, przekraczanie naszych granic, aby lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami i oferować ciału większą mobilność. Praktykowałam wiele lat Jogę Metoda Iyengara, Hatha jogę, które dały mi mocne fundamenty. Z czasem bliższa stała się dla mnie dynamiczna praktyka Vinyasy, która polega na przechodzeniu z jednego punktu do drugiego przy jednoczesnym wspomaganiu się oddechem, który staje się narzędziem do osiągnięcia stanu przepływu, stanu „flow”. Ukończyłam międzynarodową szkołę Jogi – 5 Elements (International School Of Yoga & Movements registered by Yoga Alliance, RYT 300). Prowadzenie zajęć, jogi w takich krajach jak Iran czy Indie dały mi szersza perspektywę, nauczyły ze joga to jedność, droga do stawania się lepszą wersja siebie.

11:30-12:45 Hatha Joga dla zdrowia, równowagi i twórczości Denis Kolokol PL

Podstawą mojej praktyki jest wzmocnienie gorsetu mięśniowego wraz ze świadomym przenikaniem w głąb każdej pozycji, pogłębienie uwagi na subtelnych elementach ruchu oraz stopniowe wydłużanie oddechu. Uważam, że „utrzymanie formy” jest pułapką marketingową – w naszym skraj agresywnym i ultra-dynamicznym środowisku liczy się tylko świadomy rozwój

O prowadzącym: Programista, muzyk, niezależny badacz. Praktykę Hatha Jogi rozpoczął w 2010, Taichiquan stylu Chen 2014. Główne zainteresowania Denisa to integralna metoda rozwoju Istoty Świadomej, tradycyjne i współczesne techniki pracy z psychiką, wschodnia gimnastyka i sztuki walki, neurobiologia, biofizyka, kosmologia itp. „Podstawą mojej praktyki jest wzmocnienie gorsetu mięśniowego wraz ze świadomym przenikaniem w głąb każdej pozycji, pogłębienie uwagi na subtelnych elementach ruchu oraz stopniowe wydłużanie oddechu. Uważam, że „utrzymanie formy” jest pułapką marketingową – w naszym skraj agresywnym i ultra-dynamicznym środowisku liczy się tylko świadomy rozwój.”

12:00 -12:20 Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha Basia Korona

O prowadzącej: W spotkaniu herbacianym cenię sobie nieoczywiste piękno, prostotę i traktuję je jako sposób doświadczania rzeczywistości, który warto przenosić na wszystkie obszary życia. Inspirują mnie głównie przekazy ludzi herbaty takich jak: Muso Soseki, Murata Shuko, Takenoko Joo, Sen no Rikyu oraz Soshitsu Sen. Wszyscy oni podążali drogą herbaty na przekór popularnym modom i rozrywkom. Na co dzień prowadzę herbaciarnię Czajownia.

12:20- 12:40 Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha Basia Korona
12:30 – 16:15 SWAP – wielka wymiana wszystkiego – chcesz się wymienić?
12:40- 13:00 Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha Basia Korona
13:00- 13:20 Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha Basia Korona
13:20 – 13:40 Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha Basia Korona
13:40 – 14:00 Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha Basia Korona
13:45-16:00 Koszulki

16:00-17:30 Magda Grab Kundalini Flow PL

Najważniejszy jest dla mnie w życiu balans i podejście holistyczne. Moja joga to hybryda wielu nurtów – Vinyasa Flow, Yin, Kundalini, szczypta Iyengara by działać na ciała w tych przestrzeniach, w których potrzeba z odpowiednimi narzędziami.

O prowadzącej:
Lubię doświadczać na wielu poziomach wszystkimi zmysłami i tak też konstruuję praktykę dla siebie i innych – na zajęciach ze mną często można dotknąć aromaterapii czy posmakować czekolady :-). Dbam o to, by praktyka była zróżnicowana i dotykała każdej warstwy człowieka. Ważny jest oddech, siła, mobilność, elastyczność, płynność ale przede wszystkim – dobre samopoczucie płynące z uwolnienia kreatywnej energii i spokoju w sercu.

16:15-17:45 Maria Mykytiuk – Yoga – Занятие по хатха йоге – RU

Занятие по хатха йоге. Практика в стиле основателя йоги – Патанджали.

Практика состоит из праноямы, суставного разогрева, асаны и медитации. Вся практика выстроена так, чтобы соединить тело и ум в единое целое и прийти к концентрации и спокойствию ума и тела.

Zajęcia z Hatha Jogi. Praktyka jogi w stylu Jogi Patanjali. Praktyka składa się z pranajam, rozgrzewki stawowej,  asan i medytacji. Praktyka jest zbudowana w taki sposób, żeby połączyć ciało z umysłem i skoncentrować się na wnętrzu.

O prowadzącej: Joga dla mnie jako styl życia. Zaczęłam praktykować jogę w Polsce 6 lat temu. Wyjeżdżałam studiować do Indii, żeby poznać prawdziwej jogi w pierwszej kolejności dla siebie i przekazać wiedzę innym. Joga to nie tylko gimnastyka, a bardzo głębsza filozofia życia. Skończyłam szkołę Patanjali w Rishikesh PIYF 200 z hatha jogi. Oprócz jogi uwielbiam podróże, książki, psychologię, różne języki. Uważam, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ma duże znaczenie na świecie.

17:30-19:00 – The Flow in English/ all levels’ – Monika Broz

Zajęcia Moniki to energizujący i relaksujący yoga- flow z instrukcjami w języku angielskim (lub polskim), z muzyką, na luzie, z mnóstwem oddechu i dawką pozytywnej energii. Dużo empatii, ’no judgement’, inspiracja i zauważenie każdej osoby- to temat przewodni.

O prowadzącej:
Monika Broz praktykowała jogę w wielu studiach w USA przez ostatnie 15 lat, a w 2016 otrzymała certyfikat w stylu Hatha Raja Vinyasa (w tradycji Sri Dharma Mittra) od Bamboomoves Yoga, Englewood NJ. Jest nauczycielem certyfikowanym przez Yoga Alliance i po 25 latach za oceanem, mieszka na stałe w Krakowie.

 

17:45-19:15  Hatha Yoga z elementami automasażu Izabela Kornijasz PL

W trakcie zajęć skupimy się przede wszystkim na naszym oddechu który poprowadzi nas przez fizyczne Asany oraz pozwoli rozluźnić oraz oczyścić ciało jak i umysł. Zajęcia będą podzielone na dwie części, w jednej skupimy się na rozgrzaniu ciała, zaktywizowaniu mięśni oraz aktywnym ale bezpiecznym rozciąganiu. W drugiej bardziej płynnej części pozwolimy sobie na dotarcie do głębszych napięć w ciele za pomocą rotacji i innych elementów automasażu obejmujących pracę z biodrami, barkami i ramionami oraz mięśniami okalającymi nasz kręgosłup.

O prowadzącej:

Nazywam się Iza. Moja przygoda z jogą zaczęła się od medytacji którą chciałam rozszerzyć o praktykę asan na macie. Bardzo szybko zakochałam się w pracy z ciałem pozwalającej zobaczyć nam schematy i napięcia które gromadzimy w sobie już na poziomie emocjonalnym i psychicznym.

Moja praktyka skupia się na oddechu jako „napędzie” asany. Pozwalam aby prowadził oraz skupiał uwagę dzięki czemu możemy wejść głębiej w odczucie samego ruchu. Jestem zwolenniczką tak zwanego jogowego flow, dlatego dobrze odnajduję się w wszelkich stylach pozwalających nam płynąć, jak np Vinyasa Joga, Yin Joga oraz Joga Klasyczna. Uważam, że dzięki budowaniu głębszego poczucia naszego ciała, zauważaniu pracy grawitacji, delikatności i ukochania  ono zaczyna nam pokazywać czego potrzebuje oraz się otwierać.

Bliskie są mi również inne formy pracy z ciałem takie jak terapeutyczno- relaksacyjny masaż Lomi Lomi Nui oraz taniec intuicyjny. Jednak uważam, że to właśnie czas spędzony na medytacji pozwolił mi najbardziej przetransformować siebie.

Prywatnie zajmuję się studiowaniem ochrony środowiska, malowaniem, rękodzielnictwem oraz rozszerzaniem swojej wiedzy z zakresu zdrowego odżywaniania ponieważ jestem etyczną weganką.

Moja praktyka jogi po rozpoczęciu masowania zaczęła coraz bardziej rozkwitać i uświadamiać jak bardzo istotne jest podchodzenie do ciała w sposób Ahimsa ( niekrzywdzenie) dzięki czemu pozwalamy sobie na głębokie rozluźnienie naszego ciała fizycznego jak również uwolnienie emocji. Dlatego postanowiłam połączyć moje pasje do masowania i jogi w jedne zajęcia. 

19:00-20:30 Tarot – pytania i odpowiedzi – Justyna Świacka PL

W ostatnim czasie tarot cieszy się coraz większą popularnością. Obrazy i symbole z tych tajemniczych kart przewijają się coraz częściej w popkulturze, pojawiają się już nie tylko we wróżbiarskich magazynach i programach telewizyjnych, ale też na różnego typu forach rozwojowych czy stronach związanych z medytacją. Skąd takie zainteresowanie? Czemu w Polsce tarot cieszy się złą sławą – skąd się to wzięło i czy zasłużenie? Jeśli stawiasz sobie podobne pytania, chciałbyś lub chciała wylosować sobie kartę dnia i podjąć się próby jej interpretacji albo masz po prostu ochotę usiąść w kręgu i porozmawiać o tarocie – zapraszam serdecznie na to wydarzenie! Program spotkania jest bardzo otwarty i to od uczestników zależy jaki przybierze kształt.

Nauczycielka Tarota Justyna Świacka – tarotem zainteresowała się już we wczesnym dzieciństwie. Justyny Mama miała talię i książkę z prostymi opisami poszczególnych kart. Przez długi czas stawiała tarota tylko sobie i najbliższym przyjaciołom, potem z polecenia zaczęło zgłaszać się do niej coraz więcej osób. Na studiach zafascynował Justynę A. Jodorwsky i jego podejście do tarota jako do narzędzia samorozwoju, medytacji. To jak dzisiaj pracuję z kartami, próbując pomagać ludziom w rozwiązywaniu problemów życiowych jest w znacznej mierze zainspirowane jego podejściem, opisanym m. in. w książce “The Way of Tarot”.

19:15-20:45 Unnata Aerial Yoga. Yoga and relaxing in a hammock Alina Okhotnikova ENG

Unnata Aerial Yoga is a carefully developed method of Hatha Yoga that uses the support of a soft, fabric Aerial hammock suspended from the ceiling to enhance and refine a traditional floor Yoga practice.

With the hammock’s hold, gravity’s pull, and your teacher’s guidance, you will realize where you can lengthen and extend, strengthen and support, or soften and release in completely new ways – and then you can apply those same details in your regular floor Yoga practice, too.

To attend the Unnata Aerial Yoga class, you need to dress properly.  It is important to wear a t-shirt with a sleeve and long track pants.  Do not allow touching open areas of the body with a hammock. use interchangeable light socks or practice without socks.  please remove the watch and any jewelry that could injure you or damage the equipment.

Na WSZYSTKIE zajęcia prowadzimy ZAPISY.

Zapisywać możesz się przez nasz grafik na stronie (wystarczy zmienić zakres dat na tydzień od 16 do 22 marca), mailowo (kontakt@jogacentrum.org), telefonicznie (536 909 707) lub poprzez wiadomość na naszym FB (www.facebook.com/jogacentrum.org).

Pamiętaj jednak że ilość miejsc jest ograniczona, więc jeśli wiesz że Cię nie będzie, to odwołaj swoją rezerwację z wyprzedzeniem, żeby miejsce na sali nie zostało puste i każdy mógł skorzystać z zajęć.

W związku z tym, że chcemy aby każdy miał okazję nas poznać, to wybierz max. 2 zajęcia na które chcesz się zapisać.

Harmonogram:

9:00-10:15 – Hatha Joga – Ilona Łyżwa PL
10:00-11:15 – Vinyasa dynamiczna – Iza Aktypi PL
10:15-11:30 – Dynamiczna vinyasa joga PL – Iwona Krzyżanowska
11:15-12:30 –  Yin Yoga – Magda Skwarek PL
11:30-12:45 – Hatha Joga dla zdrowia, równowagi i twórczości PL – Denis Kolokol
12:00 -12:20 – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
12:20- 12:40  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
12:30 – 16:15 – SWAP – wielka wymiana wszystkiego
12:40- 13:00  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:00- 13:20 – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:20 – 13:40  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:40 – 14:00  – Pokaz parzenia japońskiej herbaty matcha – Basia Korona
13:45-16:00 – Koszulki – recykling
16:00-17:30 – Kundalini Flow PL –  Magda Grab
16:15-17:45 – Yoga – Занятие по хатха йоге – RU -Maria Mykytiuk
17:30-19:00 – The Flow in English/ all levels’ ENG- Monika Broz
17:45-19:15  – Hatha Yoga z elementami automasażu PL – Izabela Kornijasz
19:00-20:30 – Tarot – pytania i odpowiedzi PL – Justyna Świacka
19:15-20:45 – Unnata Aerial Yoga. Yoga and relaxing in a hammock ENG – Alina Okhotnikova

Wszystkie zajęcia będą w 100% darmowe lecz na naszej recepcji pojawi się pudełko na wolne datki, które przeznaczymy na szczytny cel. Jeśli znasz miejsce, które potrzebuje wsparcia, to koniecznie daj nam znać – chcemy wspólnie wybrać cel naszej zbiórki.


Post Your Thoughts

Join event

You will receive a confirmation e-mail once you click send. If not, please check your spam folder and mark the e-mail as safe.