Wizja

Wizja

Chcielibyśmy aby Joga Centrum było nie tylko miejscem gdzie przychodzi się praktykować jogę, ale aby było faktycznym centrum jogi, łącząc ludzi dla których joga jest czymś istotnym. Przestrzenią w której można spotkać drugiego człowieka podążającego w podobnym kierunku.

Jest wiele odmian i nurtów w praktyce jogi. W Joga Centrum interesuje nas przede wszystkim to co wspólne w tych praktykach, to co łączy a nie dzieli. Niezależnie od nazwy i miejsca powstania praktyki, cel jest jeden, wspólny dla wszystkich tych praktyk, choć nie łatwo go ująć w słowa i z pozoru może się wydawać różny.

Jednym z aspektów tego celu  któremu poświęcamy szczególną uwagę jest jak najpełniejsze zdrowie fizyczne i psychiczne. Stąd propozycja różnorodnych praktyk, dostosowanych do stanu ciała i ducha. Niezależnie od wieku i możliwości, tu znajdziesz praktykę jogi dla siebie.

Innym aspektem celu jogi jest integracja…

Ludzie Joga Centrum
AcroTribe

AcroTribe

AcroTribe

AcroTribe

Dla tych, co kiedyś słyszeli o acroyodze i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają. Dla tych, co być może ćwiczą i dla zupełnie początkujących - ta niezwykła forma ruchu jest dla każdego! Jeśli chcecie spróbować czegoś nowego, oryginalnego, w cudownej atmosferze, z ogromną dawką pozytywnej energii - zapraszamy! Basia, Weronika i Renia :) P.S. Można przyjść samemu, można przyjść w parze. Ćwiczymy boso. Prosimy zabrać ubranie bez metalowych elementów, bez dużych kieszeni oraz z nieśliskiego materiału.

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek- dyplomowana nauczycielka jogi wg metody Iyengara i instruktorka rekreacji ruchowej. Współzałożycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa w Krakowie i Fundacji Zdrowie i Natura. Doula porodowa. Od ok. 15 lat prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci, mające na celu poprawę kondycji psychofizycznej. Specjalizuje się w zajęciach ruchowych dla kobiet w ciąży, jest też autorką programu ćwiczeń dla mam z niemowlętami, tzw. baby jogi. Od ponad 5 lat prowadzi nowoczesną Szkołę Rodzenia z wybitnymi specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, fizjoterapii i dietetyki, przygotowującą pary do przeżycia porodu w pełni i odważnego wkroczenia w rodzicielstwo. Matka 6 radosnych dzieci, z doświadczeniem zarówno porodów szpitalnych, jak i porodów w domu.

Agnieszka Świątkiewicz

Agnieszka Świątkiewicz

Agnieszka Świątkiewicz

Agnieszka Świątkiewicz

Alicja Miszczor

Alicja Miszczor

Alicja Miszczor

Alicja Miszczor

Andrew Garret

Andrew Garret

Andrew Garret

Andrew Garret

Ania Ostafil

Ania Ostafil

Ania Ostafil

Ania Ostafil

Pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Absolwentka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces IPP. Na co dzień tworzy autorskie warsztaty, taneczne eventy i grupy tańca intuicyjnego oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Od dwóch lat prowadzi Medytacje Aktywne Osho w Krakowie. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich - edycja 2014/15. Uwielbia duchowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl

Anja

Anja

Anja

Anja

Praktykuje od roku 2008. Obecnie podchodzi do jogi holistycznie i takie też zajęcia i warsztaty prowadzi. Jej podróż zaczęła się od Jogi Kundalini (wg systemu Yogi Bhajana), w międzyczasie trafiła też na hatha jogę. Medytacje praktykowała w krakowskim. Ośrodku Przyjaciół Buddyzmu Sanghaloka. Obecnie poszerza swoją wiedzę i praktykę na Studiach Jogi II stopnia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi, która to ścieżka jest dla niej wielką inspiracją. W roku 2016 odbyła podróż do Indii Północnych odwiedzając Waranasi, Riszikesz, Agrę i Delhi. Ukończyła kurs nauczycielski certyfikowany przez Yoga Alliance (RYT 200). Współtworzyła Studio ॐ Jogi na Zabłociu oraz wspólnotę kundalini yogi na Stradomskiej. Prowadzi regularne zajęcia jogi i medytacji oraz warsztaty i odosobnienia od 2013 roku.

Anna Borowska

Anna Borowska

Anna Borowska

Anna Borowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Mgr rehabilitacji ruchowej AWF Kraków. Dyplomowany specjalista w zakresie korekcji wad postawy. Taiji praktykuje od 29 lat, jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem ( naucza od 20 lat). Obecnie propaguje styl Chen Taijiquan, najstarszy tradycyjny styl taiji, prowadzi treningi, seminaria i obozy. Należy do światowej organizacji mistrza Chen Binga; Chen Bing Taiji Academy w Chenjiagou w Chinach-miejscu narodzin Taijiquan, w ramach której, wciąż doskonali się i podnosi swoje kwalifikacje. „Taiji jako holistyczna metoda rozwoju osobistego, (będąca, również dla chętnych tradycyjną sztuką walki) splata się korzeniami z Tradycyjna Medycyną Chińską. Jest sztuką, gdzie w praktykowaniu kładzie się nacisk na pracę z energią Qi, prawidłową strukturę ciała, ruchu, relaksację, spokój, siłę ducha i umysłu. Taijiquan jest indywidualną drogą każdego, kto się nim zajmuje. Dlatego szczególne miejsce w moim nauczaniu zajmuje indywidualne podejście do każdej osoby, bezpośredni kontakt, uważne, wspólne odkrywanie możliwości jakie daje styl Chen. Wspólne doświadczanie, że sztuka ta jest nie tylko metodą, sposobem dążenia do wybranego celu, ale także celem samym w sobie. Jest codzienną radością praktykowania, rozwijania spokoju i równowagi wewnętrznej, równocześnie łagodną metodą budującą zdrowie. ” Informacje tel: 503 995 457 email dobzinka@wp.pl www.taichichen.pl Chen Bing Taiji Academy – Poland facebook

Ilona Łyżwa

Ilona Łyżwa

Ilona Łyżwa

Ilona Łyżwa

Była nauczycielka, przedsiębiorczyni oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 5 lat. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca swiatlo na niedostepne zakamarki w ciele, gdzie ta uwaznosc i swiatlo nie dociera. Wierzy, że kiedy to swiatło rozbłyśnie, nie da sie go już zgasić :-) Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem tu i teraz.

Izabela Aktypi

Izabela Aktypi

Izabela Aktypi

Izabela Aktypi

Jogę praktykuje od ponad 5 lat, jest zafascynowana dynamiczną praktyką i jej wspaniałymi efektami zarówno dla ciała jak i dla ducha. Pierwsze szlify jogiczne zdobyła pod prażącym słońcem Grecji, skąd pochodzi. Jej sposób uczenia jest przesycony słońcem i ciepłem. Joga pomaga jej w rozwijaniu pasji artystycznej, jest studentką ASP w Krakowie.

Janek Kos

Janek Kos

Janek Kos

Janek Kos

Janek jest młodym nauczycielem, który nie stracił wiary, w to że joga jest czymś znacznie więcej, niż tylko modną formą gimnastyki. W swoim nauczaniu łączy głęboki szacunek do tradycji jogi klasycznej, który wyniósł ze swojej szkoły - Bihar School of Yoga. Szczególną uwagę przykłada do tak zwanych “wewnętrznych szczebli jogi”, czyli panowaniu nad procesami fizjologicznymi, wycofaniu zmysłòw ze świata zewnętrznego, koncentracji umysłu, medytacji i odnajdywaniu jedności z otaczającym nas światem. Uczył się między innymi od Rajesha Kumara, Ashisha Kumara Sharma i Vinoda Sinhga. Uzyskał certyfikaty Yoga Alliance - RYT500 i Yoga Seva Trust - Terapeuta Jogą. Posiada 4 lata doświadczenia w nauczaniu i terapii jogą. Ostatnie lata spędził jak wędrowny jogin podróżując po Indiach i Europie ucząc się od przedstawicieli wielu różnych tradycji.

Jola Cinal

Jola Cinal

Jola Cinal

Jola Cinal

Jola jest nauczycielką Vinyasa jogi, certyfikowaną przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, RYS200. Jogę praktykuje od 7 lat. Jogi klasycznej i medytacji uczyła się od Sadhguru, jogina i mistyka, założyciela Isha Foundation, a także jego nauczycieli. Ma za sobą kursy w Warszawie, Londynie i Berlinie. Na co dzień pracuje w branży IT i jak sama mówi, joga pomaga jej radzić sobie z szalonym tempem tego świata. Najbardziej lubi uczyć Vinyasa jogi, ponieważ w tej praktyce nie można się nudzić. Każde zajęcia to inne połączenie asan, gdzie jedyną stałą jest nasz oddech. Oddech stopniowo wycisza nasz rozbiegany umysł, prowadzi nas w głąb siebie i do tu i teraz. Jest przekonana, że dzięki jodze możemy nie tylko rozciągnąć, rozluźnić i wzmocnić nasze ciało, ale również pozbyć się napięć i stresu, uspokoić umysł - a co za tym idzie - poczuć się bardziej szczęśliwi.

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak – lektorka języka polskiego, studentka psychologii i instruktor Pilates. Kształci się w szkole Michael King Pilates Poland, stanowiącej oddział znanej i uznanej na całym świecie szkoły, stworzonej przez Michaela Kinga. Posiada certyfikat MK Pilates Matwork 1 i finalizuje kurs MK Pilates Matwork 2. Zajęcia przez nią prowadzone mają wszechstronny i prozdrowotny charakter: wzmacniają ciało, odciążają kręgosłup, poprawiają postawę, uelastyczniają ciało, zapewniają wewnętrzny spokój i są doskonałą metodą walki ze stresem. See you on the mat!

Karolina Szwed

Karolina Szwed

Karolina Szwed

Karolina Szwed

Kasia Stryczniewicz

Kasia Stryczniewicz

Kasia Stryczniewicz

Kasia Stryczniewicz

Kasia Stryczniewicz po ukończeniu kursu nauczycielskiego w International Sivananda Centre w Tyrolu w 2008 roku zdecydowała się na kontynuację praktyki, edukacji w dzieleniu się swoją pasją do jogi. Jeżąc po całym świecie od Anglii, Niemiec poprzez Kanadę, Chiny, Indie aż po samą Indonezję zdobywała i szkoliła swoje umiejętność. Wszechstronnie, oferuje rożnego rodzaju zajęcia - od energetyzującej i odświeżającej Jogi Vinyasy Flow, poprzez mocną Ashtangę Jogę, aż po ukorzeniająca, balansująca, głęboko relaksującą praktykę Hatha Jogi, Jogi Yin oraz Jogi Nidry. Zawsze pracuje z mocnym a jednocześnie delikatnym dotknięciem, skupiając się głównie na indywidualnych potrzebach ucznia.

Maciek Będkowski

Maciek Będkowski

Maciek Będkowski

Maciek Będkowski

Magdalena Banka

Magdalena Banka

Magdalena Banka

Magdalena Banka

Fascynatka jogi i wspinania, buddolożka i hipiska. Nasza ukochana, pięknie uśmiechnięta recepcjonistka.

Małgosia Jarymowicz

Małgosia Jarymowicz

Małgosia Jarymowicz

Małgosia Jarymowicz

Psycholożka, psychoterapeutka, trenerka. Absolwentka psychologii (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) oraz zarządzania (SGH) . Psychoterapeutka (po Szkole Psychoterapii INTRA w W-wie, oraz 2-letnim szkolenia Psychologii Zorientowanej na Proces). Pracowała w szpitalu MSWiA w Otwocku, prowadząc terapię, warsztaty antystresowe oraz zajęcia ruch i joga. Obecnie specjalizuje się w praktyce uważności i współczucia. W trakcie szkolenia nauczycielskiego Mindfulness i Compassion prowadzonego przez brytyjskie Mindfulness Assocication. Praktykuje uważność od 2003 roku (początek w tradycji zen). Głębokie doświadczenie medytacyjne wprowadziło znaczącą zmianę jakości jej życia. Żona i mama dwójki dzieci. Macierzyństwo stało się szczególnym czasem intensywnej praktyki uważności, a dzieci - najlepszymi nauczycielami. Mieszka pod Krakowem, ciesząc się kontaktem z naturą. Interesuje się ekologią i zdrowym stylem życia.

Marta Kiwacka- Gąsior

Marta Kiwacka- Gąsior

Marta Kiwacka- Gąsior

Marta Kiwacka- Gąsior

Praktykuje jogę od 2009 roku. Regularnie uczestniczy w warsztatach doszkalających prowadzonych przez uznanych i dośw iadczonych nauczycieli z całego świata. Obecnie jest w trakcie kilkuletniego kursu nauczycielskiego jogi według metody Iyengara (w stopniu Intro II) u Konrada Kocota. Obecnie posiadany stopień to Intro I. Ukończyła kurs nauczycielski jogi dla dzieci u Jaime Amor z Cosmic Kids oraz kurs instruktorski jogi dla dzieci i młodzieży u EmiliiBurkiewicz. Praca z małymi uczniami stanowi dla niej źródło ogromnej radości i satysfakcji. Z zachwytem dostrzega w nich głęboką mądrość i potencjał. Pomaga im odkryć i rozwinąć w sobie siłę i umiejętności, które zaprocentują w całym ich dalszym życiu.

Maria Czubała

Maria Czubała

Maria Czubała

Maria Czubała

Dyplomowana instruktorka hatha jogi z wieloletnim doświadczeniem w metodzie Iyengara. Specjalizuje się w jodze terapeutycznej. Od około 10 lat prowadzi zajęcia dla osób po nowotworach i urazach narządów ruchu. Pracuje z różnymi grupami ludzi m.in. ze sportowcami i aktorami. Prowadzi regularne zajęcia specjalistyczne dla kobiet z zaburzeniami funkcjonowania układu hormonalnego. Prowadzone tu zajęcia stają się dla niej platformą do dzielenia się z innymi nie tylko doświadczeniem ale również radością praktyki. "Jestem człowiekiem i daję sobie prawo do zwykłych ludzkich ułomności. Nie jestem doskonała – ta świadomość pozwala budzić w mym sercu potrzebę rozumienia siebie i świata. Ciągle się uczę i w miarę praktyki zmieniam swoje ciało i swoje życie. Codziennie odkrywam piękno jogi i im dlużej ćwiczę, tym lepiej się czuję."

Mirek Kozłowski

Mirek Kozłowski

Mirek Kozłowski

Mirek Kozłowski

Jestem doktorem nauk fizycznych, ale kariera naukowa mnie nie fascynowała więc postanowiłem się skupić na tym co uważam za naprawdę istotne, na jodze jako praktyce zmierzającej do pełnego poznania kim i czym jestem. To będzie już z 15 lat od kiedy rozpocząłem regularną praktykę jogi i prawie 10 lat nauczania. Kwalifikacje nauczycielskie miałem okazję potwierdzić zdanymi egzaminami nauczycielskimi, m.in. Introductory II wg. metody Iyengara. Jesli chodzi o hatha jogę to moją ulubioną praktyką są dynamiczne formy vinyasa jogi które doskonale wpływają na moje samopoczucie i wyciszają, stanowiąc przygotowanie do praktyk jogicznych opartych na skupieniu uwagi. Zapraszam serdecznie do wspólnego odkrywania głębi jaka kryje się za z pozoru fizyczną praktyką jogi.

Ola Kubacka

Ola Kubacka

Ola Kubacka

Ola Kubacka

Joginka, buddystka, studentka Filozofii, Religioznawstwa i Sanskrytu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ponad to - oddychająca dźwiękami eksperymentatorka śpiewu i kompozytorka. W wolnych chwilach pisarka i entuzjastka podróży, odkrywania piękna świata na wielu poziomach. Ashtanga Vinyasa Yogę poznała 6 lat temu - była to miłość od pierwszego wejrzenia, pierwszego oddechu, pierwszego powitania słońca. Jej pierwszymi nauczycielami byli Monika Bobkowska i Bartek Bobkowski. W 2013 roku ukończyła kurs nauczycielski z Manju Joisem w Berlinie. Od tamtego czasu pogłębiała praktykę na warsztatach z Malwiną Rzoncą ze szkoły B.K.S Iyengara oraz w Londynie w szkole - Triyoga u Marka Colleano, Toby Field, Arama Raffy. Ashtanga wprowadziła odrobinę harmonii, lekkości, stabilności i dyscypliny w jej codziennym życiu, lekko chaotycznym, wiecznie w pośpiechu... Ashtanga jest dla niej medytacją w ruchu, codziennym zmaganiem się z samym sobą, lekarstwem na troski, kawałkiem nieba! :)

Olga Baca

Olga Baca

Olga Baca

Olga Baca

Ukończyła liceum plastyczne oraz łódzką filmówkę. Już w szkole licealnej wiedziała, że chce zostać fotografem i zająć się profesjonalną fotografią. Nie widziała, tylko w tedy, że na jej drodze, "przypadkiem", 5 lat temu, poprzez wykonanie sesji foto, dla joginki Kasi Stryczniewcz (instruktorka Joga Centrum), stanie joga, która, już na stałe, zagości w jej sercu, łącząc sprytnie jedną pasję z drugą, poprzez wielkie rewolucje w życiu osobistym, jak i zawodowym! Obecnie, poza pracą, w jej fotograficznym świecie, pod nazwą Obart Studio, zajmuje się działem PR dla Joga Centrum. Tworzy promocyjne notki i zamyka "z życia wzięte" historyjki w świetlnym kadrze, ale... jak się pewnie domyślacie, to nie koniec jej powieści ;)

Piotr Płaneta

Piotr Płaneta

Piotr Płaneta

Piotr Płaneta

Sabina Krauze

Sabina Krauze

Sabina Krauze

Sabina Krauze

Sonia Mędrala

Sonia Mędrala

Sonia Mędrala

Sonia Mędrala

Certyfikowana nauczycielka jogi wg metody Sivananda. Z jogą związana od liceum, kiedy to przypadkiem odkryła na półce książkę do jogi i wkrótce sama stanęła na głowie. Po latach praktykowania odkryła, że joga to nie tylko sprawne ciało, ale również swobodny oddech, większa akceptacja siebie, spokój umysłu i radość z życia :) Poza jogą pracuje z ludźmi integrując ich umysły i ciała poprzez coaching myśli i terapię czaszkowo-krzyżową. Wciąż zachwycona pokładami kreatywności i możliwościami zmian, drzemiącymi w każdym człowieku. Prywatnie lubi odkrywać tajemnicze miejsca i podróżować do najdalszych zakątków świata.

Tomek Pacan

Tomek Pacan

Tomek Pacan

Tomek Pacan

Z ruchem związany od dzieciństwa. Siedmioletnie doświadczenie w zespole akrobatyczno – tanecznym oraz sekcji lekkoatletycznej i pływackiej zaszczepiły stałą potrzebę fizycznej aktywności i nauczyły znajdować w niej radość. Później przyszła dziewięcioletnia praktyka jogi Iyengara, Ashtangi i trochę nauczania. Możliwość połączenia doświadczeń akrobatycznych z jogą zafascynowała go absolutnie. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez nieocenionych nauczycieli, między innymi: Michała Maciaszka, Martę Witecką, Elada Sadeh, Christophera Ekelunda, Jeppe Skogvard’a, Yaroslava Tua. Brał udział w „Berlin AcroYoga Lunar Immersion” gdzie wiedzę przekazywały Lucie Beyer, Almuth Kramer, Irene Palanca i Julia Kaeufler, Solar Immersion w Bratysławie z Jacobem Handwerkerem i Alexandrą Ruiz. Ukończył szkolenie trenerskie prowadzone przez organizację „AcroYoga International” gdzie uzyskał certyfikat nauczycielski. Praktykuje i naucza AcroYogi wciąż poszukując świeżych inspiracji i nowych wyzwań.

Ula Nicał

Ula Nicał

Ula Nicał

Ula Nicał

Wojtek Karczmarzyk

Wojtek Karczmarzyk

Wojtek Karczmarzyk

Wojtek Karczmarzyk

Swoją przygodę z jogą zaczął 20 lat temu od medytacji. Studia nauczycielskie odbywał w Londynie, gdzie 2 lata prowadził swoja pierwszą praktykę asystując w zajęciach Giovanniemu Felicjoni i ucząc się indywidualnie od Ojca Joe Pereiry. W Polsce uczy od 5 lat. Prowadzi regularne warsztaty w kraju i za granicą. Jest jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem Jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scarawelii – sięgającej swymi korzeniami do BKS Iyengara i Deshikachara. Jest także Rolferem, certyfikowanym terapeutą metody ROLFING® Integracja Strukturalna, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej.

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Join event