O nas

O nas

Joga Centrum to szkoła jogi z wieloletnią tradycją, w samym centrum Krakowa, jej początki sięgają jeszcze lat dziewięćdziesiątych. Najbardziej charakterystyczną cechą naszej szkoły jest atmosfera otwartości i akceptacji, oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć.

Każdy znajdzie u nas jakąś formę praktyki jogi dla siebie zarówno całkiem początkujący (kursy podstawowe). Zaawansowani jogini, potrzebujący mocnej pracy z ciałem (vinyasa, ashtanga vinyasa) i duchem (joga klasyczna, medytacja i zajęcia ekspresyjne). Prowadzimy również zajęcia delikatnej jogi (joga powięziowa, joga z elementami terapii) skierowane do osób z problemami zdrowotnymi.

Tak różnorodne zajęcia możemy zapewnić dzięki kadrze wspaniałych nauczycieli. Zarówno doświadczonych i dyplomowanych, jak i nieco młodszych stażem, ale równie pełnych pasji, zapału i energii.

Ale Joga Centrum to nie tylko miejsce gdzie przychodzi się praktykować jogę, ale powoli staje się faktycznym centrum jogi, łącząc ludzi dla których joga jest czymś istotnym. Przestrzenią w której można spotkać drugiego człowieka podążającego w podobnym kierunku.

Jest wiele odmian i nurtów w praktyce jogi, w Joga Centrum interesuje nas przede wszystkim to co wspólne w tych praktykach, to co łączy a nie dzieli. Niezależnie od nazwy i miejsca powstania praktyki, cel jogi jest jeden, wspólny dla wszystkich tych praktyk, choć nie łatwo go ująć w słowa i z pozoru może się wydawać różny.

Zapraszamy serdecznie!

Ludzie Joga Centrum
AcroTribe

AcroTribe

AcroTribe

AcroTribe

Dla tych, co kiedyś słyszeli o acroyodze i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają. Dla tych, co być może ćwiczą i dla zupełnie początkujących - ta niezwykła forma ruchu jest dla każdego! Jeśli chcecie spróbować czegoś nowego, oryginalnego, w cudownej atmosferze, z ogromną dawką pozytywnej energii - zapraszamy! Basia, Weronika i Renia :) P.S. Można przyjść samemu, można przyjść w parze. Ćwiczymy boso. Prosimy zabrać ubranie bez metalowych elementów, bez dużych kieszeni oraz z nieśliskiego materiału.

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek

Agnieszka Grin-Walaszek- dyplomowana nauczycielka jogi wg metody Iyengara i instruktorka rekreacji ruchowej. Współzałożycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa w Krakowie i Fundacji Zdrowie i Natura. Doula porodowa. Od ok. 15 lat prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci, mające na celu poprawę kondycji psychofizycznej. Specjalizuje się w zajęciach ruchowych dla kobiet w ciąży, jest też autorką programu ćwiczeń dla mam z niemowlętami, tzw. baby jogi. Od ponad 5 lat prowadzi nowoczesną Szkołę Rodzenia z wybitnymi specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, fizjoterapii i dietetyki, przygotowującą pary do przeżycia porodu w pełni i odważnego wkroczenia w rodzicielstwo. Matka 6 radosnych dzieci, z doświadczeniem zarówno porodów szpitalnych, jak i porodów w domu.

Ania Ostafil

Ania Ostafil

Ania Ostafil

Ania Ostafil

Pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Absolwentka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces IPP. Na co dzień tworzy autorskie warsztaty, taneczne eventy i grupy tańca intuicyjnego oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Od dwóch lat prowadzi Medytacje Aktywne Osho w Krakowie. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich - edycja 2014/15. Uwielbia duchowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl

Anja

Anja

Anja

Anja

Praktykuje od roku 2008. Obecnie podchodzi do jogi holistycznie i takie też zajęcia i warsztaty prowadzi. Jej podróż zaczęła się od Jogi Kundalini (wg systemu Yogi Bhajana), w międzyczasie trafiła też na hatha jogę. Medytacje praktykowała w krakowskim. Ośrodku Przyjaciół Buddyzmu Sanghaloka. Obecnie poszerza swoją wiedzę i praktykę na Studiach Jogi II stopnia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi, która to ścieżka jest dla niej wielką inspiracją. W roku 2016 odbyła podróż do Indii Północnych odwiedzając Waranasi, Riszikesz, Agrę i Delhi. Ukończyła kurs nauczycielski certyfikowany przez Yoga Alliance (RYT 200). Współtworzyła Studio ॐ Jogi na Zabłociu oraz wspólnotę kundalini yogi na Stradomskiej. Prowadzi regularne zajęcia jogi i medytacji oraz warsztaty i odosobnienia od 2013 roku.

Anna Borowska

Anna Borowska

Anna Borowska

Anna Borowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Dorota Rusin-Czajkowska

Mgr rehabilitacji ruchowej AWF Kraków. Dyplomowany specjalista w zakresie korekcji wad postawy. Taiji praktykuje od 29 lat, jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem ( naucza od 20 lat). Obecnie propaguje styl Chen Taijiquan, najstarszy tradycyjny styl taiji, prowadzi treningi, seminaria i obozy. Należy do światowej organizacji mistrza Chen Binga; Chen Bing Taiji Academy w Chenjiagou w Chinach-miejscu narodzin Taijiquan, w ramach której, wciąż doskonali się i podnosi swoje kwalifikacje. „Taiji jako holistyczna metoda rozwoju osobistego, (będąca, również dla chętnych tradycyjną sztuką walki) splata się korzeniami z Tradycyjna Medycyną Chińską. Jest sztuką, gdzie w praktykowaniu kładzie się nacisk na pracę z energią Qi, prawidłową strukturę ciała, ruchu, relaksację, spokój, siłę ducha i umysłu. Taijiquan jest indywidualną drogą każdego, kto się nim zajmuje. Dlatego szczególne miejsce w moim nauczaniu zajmuje indywidualne podejście do każdej osoby, bezpośredni kontakt, uważne, wspólne odkrywanie możliwości jakie daje styl Chen. Wspólne doświadczanie, że sztuka ta jest nie tylko metodą, sposobem dążenia do wybranego celu, ale także celem samym w sobie. Jest codzienną radością praktykowania, rozwijania spokoju i równowagi wewnętrznej, równocześnie łagodną metodą budującą zdrowie. ” Informacje tel: 503 995 457 email dobzinka@wp.pl www.taichichen.pl Chen Bing Taiji Academy – Poland facebook

Ilona Łyżwa

Ilona Łyżwa

Ilona Łyżwa

Ilona Łyżwa

Była nauczycielka, przedsiębiorczyni oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 5 lat. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca swiatlo na niedostepne zakamarki w ciele, gdzie ta uwaznosc i swiatlo nie dociera. Wierzy, że kiedy to swiatło rozbłyśnie, nie da sie go już zgasić :-) Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem tu i teraz.

Janek Kos

Janek Kos

Janek Kos

Janek Kos

Janek jest młodym nauczycielem, który nie stracił wiary, w to że joga jest czymś znacznie więcej, niż tylko modną formą gimnastyki. W swoim nauczaniu łączy głęboki szacunek do tradycji jogi klasycznej, który wyniósł ze swojej szkoły - Bihar School of Yoga. Szczególną uwagę przykłada do tak zwanych “wewnętrznych szczebli jogi”, czyli panowaniu nad procesami fizjologicznymi, wycofaniu zmysłòw ze świata zewnętrznego, koncentracji umysłu, medytacji i odnajdywaniu jedności z otaczającym nas światem. Uczył się między innymi od Rajesha Kumara, Ashisha Kumara Sharma i Vinoda Sinhga. Uzyskał certyfikaty Yoga Alliance - RYT500 i Yoga Seva Trust - Terapeuta Jogą. Posiada 4 lata doświadczenia w nauczaniu i terapii jogą. Ostatnie lata spędził jak wędrowny jogin podróżując po Indiach i Europie ucząc się od przedstawicieli wielu różnych tradycji.

Jola Cinal

Jola Cinal

Jola Cinal

Jola Cinal

Jola jest nauczycielką Vinyasa jogi, certyfikowaną przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, RYS200. Jogę praktykuje od 7 lat. Jogi klasycznej i medytacji uczyła się od Sadhguru, jogina i mistyka, założyciela Isha Foundation, a także jego nauczycieli. Ma za sobą kursy w Warszawie, Londynie i Berlinie. Na co dzień pracuje w branży IT i jak sama mówi, joga pomaga jej radzić sobie z szalonym tempem tego świata. Najbardziej lubi uczyć Vinyasa jogi, ponieważ w tej praktyce nie można się nudzić. Każde zajęcia to inne połączenie asan, gdzie jedyną stałą jest nasz oddech. Oddech stopniowo wycisza nasz rozbiegany umysł, prowadzi nas w głąb siebie i do tu i teraz. Jest przekonana, że dzięki jodze możemy nie tylko rozciągnąć, rozluźnić i wzmocnić nasze ciało, ale również pozbyć się napięć i stresu, uspokoić umysł - a co za tym idzie - poczuć się bardziej szczęśliwi.

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak

Justyna Kaciczak – lektorka języka polskiego, studentka psychologii i instruktor Pilates. Kształci się w szkole Michael King Pilates Poland, stanowiącej oddział znanej i uznanej na całym świecie szkoły, stworzonej przez Michaela Kinga. Posiada certyfikat MK Pilates Matwork 1 i finalizuje kurs MK Pilates Matwork 2. Zajęcia przez nią prowadzone mają wszechstronny i prozdrowotny charakter: wzmacniają ciało, odciążają kręgosłup, poprawiają postawę, uelastyczniają ciało, zapewniają wewnętrzny spokój i są doskonałą metodą walki ze stresem. See you on the mat!

Marta Kiwacka- Gąsior

Marta Kiwacka- Gąsior

Marta Kiwacka- Gąsior

Marta Kiwacka- Gąsior

Praktykuje jogę od 2009 roku. Regularnie uczestniczy w warsztatach doszkalających prowadzonych przez uznanych i dośw iadczonych nauczycieli z całego świata. Obecnie jest w trakcie kilkuletniego kursu nauczycielskiego jogi według metody Iyengara (w stopniu Intro II) u Konrada Kocota. Obecnie posiadany stopień to Intro I. Ukończyła kurs nauczycielski jogi dla dzieci u Jaime Amor z Cosmic Kids oraz kurs instruktorski jogi dla dzieci i młodzieży u EmiliiBurkiewicz. Praca z małymi uczniami stanowi dla niej źródło ogromnej radości i satysfakcji. Z zachwytem dostrzega w nich głęboką mądrość i potencjał. Pomaga im odkryć i rozwinąć w sobie siłę i umiejętności, które zaprocentują w całym ich dalszym życiu.

Maria Czubała

Maria Czubała

Maria Czubała

Maria Czubała

Dyplomowana instruktorka hatha jogi z wieloletnim doświadczeniem w metodzie Iyengara. Specjalizuje się w jodze terapeutycznej. Od około 10 lat prowadzi zajęcia dla osób po nowotworach i urazach narządów ruchu. Pracuje z różnymi grupami ludzi m.in. ze sportowcami i aktorami. Prowadzi regularne zajęcia specjalistyczne dla kobiet z zaburzeniami funkcjonowania układu hormonalnego. Prowadzone tu zajęcia stają się dla niej platformą do dzielenia się z innymi nie tylko doświadczeniem ale również radością praktyki. "Jestem człowiekiem i daję sobie prawo do zwykłych ludzkich ułomności. Nie jestem doskonała – ta świadomość pozwala budzić w mym sercu potrzebę rozumienia siebie i świata. Ciągle się uczę i w miarę praktyki zmieniam swoje ciało i swoje życie. Codziennie odkrywam piękno jogi i im dlużej ćwiczę, tym lepiej się czuję."

Mirek Kozłowski

Mirek Kozłowski

Mirek Kozłowski

Mirek Kozłowski

Jestem doktorem nauk fizycznych, ale kariera naukowa mnie nie fascynowała więc postanowiłem się skupić na tym co uważam za naprawdę istotne, na jodze jako praktyce zmierzającej do pełnego poznania kim i czym jestem. To będzie już z 15 lat od kiedy rozpocząłem regularną praktykę jogi i prawie 10 lat nauczania. Kwalifikacje nauczycielskie miałem okazję potwierdzić zdanymi egzaminami nauczycielskimi, m.in. Introductory II wg. metody Iyengara. Jesli chodzi o hatha jogę to moją ulubioną praktyką są dynamiczne formy vinyasa jogi które doskonale wpływają na moje samopoczucie i wyciszają, stanowiąc przygotowanie do praktyk jogicznych opartych na skupieniu uwagi. Zapraszam serdecznie do wspólnego odkrywania głębi jaka kryje się za z pozoru fizyczną praktyką jogi.

Piotr Płaneta

Piotr Płaneta

Piotr Płaneta

Piotr Płaneta

Sabina Krauze

Sabina Krauze

Sabina Krauze

Sabina Krauze

Wojtek Karczmarzyk

Wojtek Karczmarzyk

Wojtek Karczmarzyk

Wojtek Karczmarzyk

Swoją przygodę z jogą zaczął 20 lat temu od medytacji. Studia nauczycielskie odbywał w Londynie, gdzie 2 lata prowadził swoja pierwszą praktykę asystując w zajęciach Giovanniemu Felicjoni i ucząc się indywidualnie od Ojca Joe Pereiry. W Polsce uczy od 5 lat. Prowadzi regularne warsztaty w kraju i za granicą. Jest jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem Jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scarawelii – sięgającej swymi korzeniami do BKS Iyengara i Deshikachara. Jest także Rolferem, certyfikowanym terapeutą metody ROLFING® Integracja Strukturalna, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej.

Join event