Grupa Tańca Intuicyjnego: Radość Bycia w Ciele! / Poziom 1

Starts 2 lutego 2018
Ends 20 kwietnia 2018

17:30 - 19:00

ul. Biskupia 18, Kraków

200 zł

Taniec intuicyjny zaczyna się wtedy, gdy puścimy głowę, a zaczniemy podążać za tym, co „mówi” nasze ciało, za tym, co czujemy. Praktyka ta pozwala wzmocnić intuicję, czyli słuchanie głosu ciała. Co chce nam powiedzieć, co chce w danej chwili zamanifestować, a poprzez to pozwala dotrzeć do naszych głębokich potrzeb (takich, jak potrzeba odpoczynku, odpuszczenia, bycia zaopiekowanym, potrzeba miłości, bliskości, a także wyrażenia złości, krzyku, ochrony swoich granic).

TERMIN ZAJĘĆ: Luty: 2, 9 i 16 Marzec: 2, 9, 16 i 30 Kwiecień: 6 i 20
ZAJĘCIA: piątek
GODZINA: 17:30 – 19:00
MIEJSCE: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
PROWADZI:  Anna Ostafil
CENA: 200/ 9 zajęć

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY:
  • poprzez formularz zgłoszeniowy tego wydarzenia
  • telefonicznie: +48 536 909 707
  • osobiście, w recepcji szkoły Joga Centrum: ul. Biskupia 18

Jednocześnie taniec odkrywa przed nami swoje uzdrawiające właściwości. Pomaga nam oczyścić się z zalegających, tłumionych w środku emocji, stresu, przekonań, ocen, krytycyzmów, pomagając zrzucić napięcia, nadmierną kontrolę i ciężar dźwiganych na co dzień obowiązków, przenosząc nas z głowy w przestrzeń intensywnego doświadczania, tu i teraz, do naszego domu, jakim jest nasze własne ciało, do przyjemności jaką jest „bycie w ciele”. Tańcząc w grupie możemy również zbliżać się do innych osób, które czują, poznawać się na niewerbalnym poziomie, bez zbędnych słów, bez udawania, bez maski.

Możemy w ten sposób uzdrawiać swoje bliskie relacje z innymi ludźmi. Uczyć się nowych, dobrych wzorców, zaufania, poczucia bezpieczeństwa, odwagi, wyrażania czułości, empatii, zmysłowości. W tańcu intuicyjnym – uzdrawiającym – dążymy do poczucia psychofizycznej jedności, gdzie nie ma już rozdzielenia na ciało, umysł ani duszę, zostajemy spojeni, wewnętrznie zintegrowani, otwarci na wglądy przychodzące głęboko z naszego wnętrza, na odpowiedzi i najlepsze dla nas rozwiązania. Ty sam/ty sama odkrywasz, że naprawdę wiesz najlepiej, co dla ciebie dobre. Ciało staje się w tym procesie twoim najlepszym przyjacielem i przewodnikiem.

Zapraszam do Grupy Tańca Intuicyjnego! Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia, nie jest ono potrzebne – krok po kroku będziemy odnajdywać naszą drogę do spontanicznego, kreatywnego ruchu. Zajęcia mają pewną strukturę, która pomaga w otworzeniu się i poczuciu się komfortowo w grupie. Ćwiczenia wprowadzające, część główna i relaksacja na zakończenie. Zaproponuję Wam ćwiczenia/zadania/zabawy, które pozwalają przygotować ciało, pozbyć się bariery wstydu i zintegrować się w grupie.

Zajęcia są w formie kursu działającego w oparciu o 3-miesięczny program. Zostały pomyślane dla osób, które chcą uczestniczyć regularnie. Dzięki takiej regularności spotkań i utrzymaniu mniej-więcej stałej Grupy, możemy bardziej poznawać siebie nawzajem. Czuć się swobodniej i wspólnie odkrywać coraz to nowe obszary w ruchu.

Istnieje też możliwość przyjścia jednorazowo i rozeznania się „czy to dla mnie”.

Na zajęciach korzystam z różnorodnych technik i narzędzi, bazując na metodzie terapii ekspesyjnych łączących pracę z ciałem, taniec, ekspresję plastyczną i głosową. Pracuję bardzo elastycznie i ważne jest dla mnie podążanie z energią i potrzebami grupy.

Nie jest potrzebne żadne przygotowanie ani umiejętności taneczne!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tych zajęć, pisz śmiało na mój adres mailowy anna@wyspasensu.pl

ZALICZKA – karnety:

Rezerwacja miejsca na kursie następuje po wpłacie zaliczki, w wysokości 100 zł, w recepcji szkoły lub na konto szkoły Joga Centrum: 93 1140 2004 0000 3002 7729 4820. W tytule przelewu prosimy podać nazwę: ”GTI I”.

KAUCJA – MultiSport lub OK System:

Rezerwacja miejsca w przypadku OK System lub kart MultiSport – prosimy o wpłatę kaucji w wysokości 100 zł, w recepcji szkoły lub na konto szkoły Joga Centrum: 08 1140 2004 0000 3802 7719 9346. W tytule prosimy wpisać nazwę kursu ”GTI I”.

WAŻNE
  1. Na kurs obowiązują zapisy oraz wpłata zadatku w wysokości 100 zł – reszta przy rozpoczęciu kursu.
  2. Respektujemy karty MultiSport i OK System z kaucją 100 zł, zwrotną po uczestnictwie w 9 zajęciach. Można odrobić nieobecność na zajęciach do zakończenia kursu. Za niewykorzystane zajęcia z kaucji będzie potrącane 15 zł/zajęcia.
Prowadząca:

Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Tańca Kreatywnego (Creative Dance) opartego na teorii Rudolfa Labana. Obecnie sł uchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Ukończyła 4-stopniowy Kurs Terapeutycznego Oddziaływania Wibracjami Mis Tybetańskich u Łukasza Mazurka. Na co dzień współpracuje z ośrodkami rozwoju, centrami kultury oraz prywatnymi instytucjami prowadząc zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tworzy autorskie warsztaty oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, Life/Art Process Anny Halprin, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Prowadzi regularnie Medytacje Aktywne Osho oraz autorskie Medytacje z Dźwiękiem. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia kręgowe pieśni, mandale, grę na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. Autorka projektu www.wyspasensu.pl

Kurs Podstawowy – Hatha Joga 31.01 - 23.02

read next

Dołącz